Nejbližší program Kalendář

NoD / Kviiiz

900x900-web.jpg
Vědomostní kavárenský kvíz. Další vydání vědomostního zápolení na vlnách vašich mozkových závitů. Postavte si tým o maximálně 4 lidech a pojďte vyzkoušet nakolik se orientujete v učivu středních škol, populárních tématech i v makabrózních zákoutích divna. Pravidla: - dvě kola po patnácti otázkách - v každém týmu maximálně 4 osoby - zákaz používání chytrofónů a internetů - vítězný tým má milou povinnost vytvořit následující kvíz - první tým v pořadí vyhrává vstupenky na libovolné divadelní představení v NoD - druhý a třetí tým získávají bonus ke spotřebě u nás na baru Café NoD Pro překvapivě velkou účast v minulém kole omezujeme počet týmů na 15. Týmy se budou registrovat od 19:30 do 19:50. Vstup zdarma

Psychologie.cz | 5. narozeniny Psychologie.cz

detail-5-narozeniny-psychologieczarticle.jpg
Přijďte oslavit páté narozeniny Psychologie.cz. V rámci pravidelných přednáškových večerů uvádíme tentokrát dva odborníky z oblasti psychologie: Dalibor Špok - Anatomie úspěchu a Lukáš Dastlík - Po čem v životě toužíme? Pak se budeme bavit. Dalibor Špok - Anatomie úspěchu Některým se v životě daří, jiným méně. Nehovořím teď o tom, že někdo má štěstí, o vnějších znacích úspěchu, ani o tom, že “nedaření se” je někdy tím nejdůležitějším obdobím pro osobní posun. Učit se ostatně dá pouze z chyb. Ale proč někdo jenom povídá a u jiného se věci skutečně dějí? Proč někdo dokáže opakovaně dosáhnout toho, co si předsezval, a jiný ne? A je jedno, zda se jedná o cíle v práci, partnerský život, seberealizaci či úspěch ve změně životního stylu. Díky tomu, že se profesně i osobně setkávám s celou řadou lidí různých profesí, osobností i filozofií, jsem měl příležitost tyto rozdíly vidět. Řekl jsem si - budu je sledovat: úspěšné. Čím se liší? Jaké mají vlastnosti? Co dělají jinak? V této přednášce vás seznámím s výsledky svých pozorování. Nebudu vám předkládat žádnou teorii ani výzkumná data, ale čistě subjektivní, osobní názor na to, které “ingredience” osobnosti, postojů nebo vlastností se u těchto lidí typicky opakují a jak si je může osvojit každý z nás. Lukáš Dastlík - Po čem v životě toužíme? Zdraví, úspěch, štěstí, bohatství, vztahy - to bývají nejčastější hodnoty, po kterých toužíme a o nichž se bavíme. Jak jsme na tom s dovedností tyto hodnoty ve svém životě naplnit do takové míry, abychom byli spokojeni? Po čem vlastně doopravdy toužíme, když tyto hodnoty chceme do svého života? Dají se pozorování ohledně úspěšných lidí rozšířit i na zdravé, bohaté a šťastné, nebo zde fungují jiné principy? Jak tyto v dnešní době často přetřásané hodnoty propojit a mít je všechny v takové míře, v jaké bychom rádi? Čím to je, že leckdy o těchto hodnotách jen mluvíme či sníme, ale reálný život vypovídá o jejich nenaplnění či nedostatku? Nad těmito i dalšími souvisejícími otázkami se zastavíme, zamyslíme a budeme spolu hledat odpovědi. Místo konání: Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33 Kdy: středa 3. června 2015 od 19.30 Kapacita: 100 Vstupné: 150,- (bez rezervací, přijďte prosím včas)

Eliška Navrátilová: Stanice Transcendence

stanice-transcedence.png
Bakalářské představení Elišky Navrátilové, studentky katedry pantomimy HAMU. Stanice Transcendence. Ukončete prosím výstup a nástup, dveře se zavírají. Příští zastávka Život. Život je hra. Kdy se ale učíme pravidla této hry? A musíme se těmito pravidli řídit, abychom žili v rovnováze? Principy v sobě nosíme od mala zakódované, jako zvířata instinkt. Můžeme se ale nechat zmást a zapomenout na to, co nám bylo vštěpeno. Na svoje kořeny. Stanice transcendence, poslední místo před narozením, kde staré musí být zapomenuto a nové nalezeno. Stará zkušená duše a zbrusu nové tělo jsou nucené ke spolupráci. Když dosáhnou jednoty, narodí se v harmonii, nepodaří- li se jim to, tělo i duše budou žít celý život v rozporu. Nemůžeme napravit celý svět, ale máme možnost změnit sebe. Životní hra začíná a na vás závisí její výsledek.

Klára Alexová - Boring Boy Guilty Girl: THE PLACE TO BE IN THE MIDDLE OF NOWHERE (PREMIÉRA)

standphoto.jpg
"...vizuální představení o potřebě vytvořit poetický prostor, kde je možné zažívat sny i lásku a utahovat si z gravitace i všedního pojetí logiky." Dva performeři se vydávají na absurdní expedici s cílem najít jednoduché pravdy, nekomplikovanou lásku a na své cestě přitom mimoděk vytvářejí smyslnou poezii. V prázdném prostoru budují improvizovaná obydlí, která tvoří kulisy pro jejich lásku. Zdá se, že konstrukce drží pohromadě, jen díky jejich vzájemnému propojení. Situace, které vytvářejí svojí energií, odvahou a tvůrčím zápalem, jsou křehké a pomíjivé stejně jako pravda sama. V jejich světě není pravda, ostatně podobně jako láska nebo umění, pevně daná (taková je pouze smrt). Je třeba si ji vytvořit a přetvářet, aby sloužila jako pohyblivé hřiště dvou duší, které jsou nasycené neochotou dospět ke klidu a bezpečí.

Like/Hate/Share

Facebook Twitter YouTube

Aktuality

Program 27.5. - zrušeno

Večírek Centra pro studium populární kultury s názvem Čechodecho aneb Kdyby ty muziky nebyly, který se měl uskutečnit ve středu 27.5. od 20:00 v Experimentálním prostoru NoD byl z důvodu nemoci přednášející zrušen.

Omlouváme se a těšíme se na vaši další návštěvu.

Tým NoD/ROXY

SPAM: SMRT – 10.6.2015 - zrušeno!

Audiovizuální představení SPAM: SMRT, které se mělo uskutečnit 10.6.2015 v klubu ROXY bylo zrušeno! Všem příznivcům a fanouškům se omlouváme a budeme se těšit na Vaši další návštěvu.

Tým ROXY/NoD

Otevírací doba 8.5.

V pátek 8.5. je Café NoD otevřen dle víkendového provozu od 14:00. Těšíme se na vaši návštěvu!

design by various